Yangın Kapısı – Yangın Çıkış Kapısı Nerede Kullanılır?

Yangın KapısıYangın kapısı can ve mal kaybını en aza indirmek için özel tasarlanmış bir kapıdır. Yangın kapısının amacı en kısa sürede bulunduğunuz yapıdan tahliyenizi yani çıkış yapmanızı sağlamaktır. Alışılmış kapı türleri gibi bir kilit mekanizması yerine panik bar kullanılmaktadır. Panik barları genelde yangın merdivenleri üzerinde görmeyen yoktur. Ayrıca güvenlik holleri oluşturmak için yangın kapısı kullanılmaktadır.

Yangın Kapısı Aksesuarları

  • Yaylı Menteşe,
  • Panik Bar,
  • Duman Contası

Yönetmelik gereği belirtmiş olduğu üç aksesuar yangın kapısının üzerinde bulunmalıdır. Bunların haricinde kapının elektro statik boya ile boyanması gerekir. Elektro statik boya araba boyası olarakta bilinmektedir.

Yangın Kapıları Nerelerde Kullanılmaktadır?

Tüm yapılarda yangın kapıları ile karşılaşmak mümkündür. Özetle listelemek gerekirse, Okul, hastane, Devlet kurumları, Özel kurumlar, Eğitim merkezleri, Sağlık merkezleri, otoparklarda, ev ve işyerlerinde kullanılan bir kapı modelidir.

Yangın Kapısının Eşlamlı Olarak kullanılan Kelimeler?

Acil çıkış Kapısı, Yangın Çıkış Kapısı, otopark Kapısı, Yangın Merdiveni kapısı gibi kelimeler ile insanlar yangın kapısı hakkında bilgi sormakta ve sipariş vermektedir.

Yangın Kapısı Firması

Firmamız istanbul bahçelievlerde yangın kapısı üretimi ve satışı yapmaktadır. Kapılarımız yangın yönetmeliğine uygun şekilde panik barı ve yaylı menteşesi ile satılmaktadır.  Firmamız istanbulun tüm semtlerine yangın kapısı hizmeti vermektedir. Ayrıca tüm Türkiyenin dört bir yanına yangın kapısı gönderimi yapmaktadır.

Yangın Kapısı Fiyatları

Firmamız üretici firma olduğu için kapı fiyatları diğer firmalara oranla daha ucuzdur. Yangın Kapısı fiyatları hakkında güncel bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Yangın Kapısı İçin Yorum Ekle