yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Yangın Kapısı Yalıtım Malzemesi Nedir?

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Yangın Kapısı Yalıtım Malzemesi Nedir?

Yangın Kapısı Yalıtım Malzemesi Nedir?

Yangın kapıları alev ve duman geçirmeyen nitelikli kapıdır. Kapının Temel amacına uygun olarak üretilip sertifika alınması gerekir. Yangın Çıkış kapılarında alevlerin geçmemesi için iki tarafı çelik malzemenin ortasına izole malzeme ile desteklenmekltedir. Aksi taktirde çelik belli bir sıcaklıkta deforma olarak kapının bütünlüğün kaybolmasına neden olur.

Yangın Kapıları İçinde, Taş Yünü, Seramik Yünü ve alcıpen kullanılmaktadır. Firmadan firmaya değişiklik gösteren bu iç malzemeler kapının yangına dayanım süresinide değiştirmektedir.

Yangın Kapısı Yalıtım Malzemesi

Kullanılan saç kalınlığı artıkca yangın kapısının yangına dayanımı azalmaktadır. Ne kadar ince olursa yangın çıkış kapıları o kadar çok yangına dayanıklı olur. Ama bu iki saç arasını izolasyon malzemesi ile dolu olması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir