yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Yangın Kapısı Kilit Seçimi.

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Yangın Kapısı Kilit Seçimi.

Yangın Kapısı Kilit Seçimi.

Yangın Kapısı kullanım oranına ve kullanım şekline göre kullanılan panik bar yapısında değişiklilik göstermektedir.

Bu değişiklik nedir?

Sık kullanılacak ve Arkadan kilitli oynar kollu bir sistem istiyorsanız. Gömme Panik Bar sistemi Kullanınmalıdır. Gömme Panik bar sistemi arkadan kollu sistem için kullanışı daha fazladır.

Gömme Panik bar kilit sistemi ve Dıştan panik barlı kilit mekanizmasına bağlı olan, Dıştan kilitli kilit mekanizması kilitli ise; içten panik bar mekanizması aktif olarak kullanılır haldedir. Bu demek oluyorki Acil çıkış Kapısından çıkış yapabilirsiniz.

 

 

 

Yangın Kapısı Aktif kullanılsa bile Arkadan Kilit mekanizması gerekmiyorsa; Dıştan takmalı panik bar mekanizması kullanılması uygundur. Gömme Panik bar mekanizmasına göre Kurulumu kolay ve Ekonomik bir panik bar yapısıdır.

Yangın Kapılarında kilit mekanizması olarak panik bar haricinde hiç bir sistem kullanılmamaktadır. Panik bar mekanizması haricinde kullanılan kilit mekanizmasına sahip yangın kapısı yangın yönetmeliğine uygun değildir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir