yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Yangın kapısı ağırlıkları

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Yangın kapısı ağırlıkları

Yangın kapısı ağırlıkları

Acil çıkış kapısı yeni teknoloji ve araştırmalar ile hafif daha uzun süre alev geçirmeyen kapılar üretilmiştir. Bu teknoloji varken bir çok firma eski usül yangın kapısı üretimi yapmaktadır. Eski usulden kaltım kapıların içini yanmaz alcıpenler ile dolu olmadır. Bu tarz kapılar ağır olur. Ağır olması demek kapının uzun süre alev geçirmeyeceği anlamını taşımamaktadır. Sizin yani yangın kapınızın kıvrımları dahi bu iş için önemlidir.

Yangın kapısı ağırlıkları

Eski teknoloji ile içi alcıpen ile dolu yangın kapıları ortalama ağırlığı 85 kg bulmaktadır. Yeni teknoloji ile üretillen yangın kapıları ortalama 60 kg gelmektedir.

Yangın kapısı firmaları arasında üretim ve kaliteye değişkenlik göstemektedir. Yangın kapısını aldığınız firmaya kapının kaç dakika yangına dayanıklı gibi bilgileri sorunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir