yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Yangın Kapılarında Değişik Fiyatların Sebebi nedir?

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Yangın Kapılarında Değişik Fiyatların Sebebi nedir?

Yangın Kapılarında Değişik Fiyatların Sebebi nedir?

Yangın KapısıYangın kapılarında bir çok değişik fiyat bulunmaktadır. Bunun Sebeplerini açıklamak gerekirse sırasıyla başlayalım…

Yangın kapısı sertifikası bulunması gereken bir kapıdır. Sertifikandan geçen kapı nasıl üretilmişse her konuda bire biri yapılmalıdır. Yoksa yönetmelik gereği çok ağır yaptırımları bulunmaktadır. Bu Yaptırımlardan haberi olmayan veya sertifikasız yangın çıkış kapısı olmayacağını bile bile Merdiven altı yangın kapısı üreten firma bulunmaktadır. Bu tarz kapılar yangın anında canınızı ve malınızı tehlikeye sokmaktadır. Yetersiz malzemeden ve yangın yönetmeliğine uygun olmayan malzemelerden üretildiği için Ucuza satılan kapıdır. Denetime gelen bir çok memur tarafından kabul görmemektedir.

İkinci ucuz fiyat gibi gösterip satış yapma politikası olarak yangın kapılarına metre kare fiyatı verilmesidir. En Kötü Yangın Kapısı 2 metre kare gelmektedir. Bununda hesabını Ham Saç Üzerinden kullanılan saçtan hesaplamaktadır.

Anormal fiyatlara satılan kapılarda, avrupadan gelen kapılardır. Bu kapılar normal kapısının 2 katına satılmaktadır. Türkiyede aynı belgeye sahip ir çok yangın kapısı firması buunmaktadır.

Yangın Kapılarındaki farklılık bunlardan oluşmaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir