yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Panik Bar

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Panik Bar

Panik Bar

Panik bar yangın kapısı ile bütünleşmiş, panik durumlarda kullanılan bir kilit mekanizmasıdır. Görünümü oldukca basit gibi gözüksede acil durumda işlevsel olarak önemli bir kilit sistemidir.

Panik barınız tek hamle ile açılır olması gerekir. Aynı zamanda böyle bir deneme yaparak, kilit mekanizmasının çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Panik Bar arzalı ise hiç ihmal etmeden değiştirme işlemini yapınız. Panik bar arzalı iken çıkan bir yangında oluşabilecek heyecanla kapınız acılmayabilir. Bu anda ister istemez panik yaparsınız ve hiç olmayacak yaralanmalar yaşanabilir.

Panik bar sadece acil çıkış kapısının tek tarafına takılmaktadır. Arka kısımdan kapı açma işlemleri için oynar kol takılmaktadır.

Panik bar hiç görmeyenler için sözlü olarak ifade etmek gerekirse, uzun bir boru kolu bulunan, tek bir el hareketi ile açılan kilit sistemidir.

Firmamız Yangın kapılarının senelik bakımlarında arzalı olan panik barların değiştime hizmeti vermektedir. Kurulumu basit bir kilit mekanizması olduğu için dilerseniz. kendiniz bile değiştirebilirsiniz.

Panik_bar_1

One Comment so far:

  1. […] kilit sistemini yanlızca türkiyede kullanılan bir kilit sistemi değildir. Tüm dünyada kabul […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir