yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Acil çıkış kapısı zorunluluğu

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Acil çıkış kapısı zorunluluğu

Acil çıkış kapısı zorunluluğu

Acil çıkış kapısı zorunluluğuAcil çıkış kapısı zorunluluğu Nedir?

Acil çıkış kapısı yeni yapılarda kat sayısına veya yapının içinde barındıracağı kişi sayısına göre zorunluluk göstermektedir. Acil çıkış kapıları var olan bir çok firmada da kullanılması zorunlu tutulmuştur. Bundaki temel esas insanların can güvenliğini korumaktır.

Acil çıkış kapısı bulunmayan yapılar kullanıma açilmamaktadır. satın almış olduğunuz yangın kapısı yani acil çıkış kapısının yangın yönetmeliğine uygun olması gerekir. Panik bar, Yaylı menteşe ve contaların kapı üzerinde bulunması gerekir.

Yangın Kapısı nerelerde kullanılmaktadır?

Acil çıkış kapıları aklınıza gelecek her yerde zorunludur. Saymak gerekirse bir kısmı, okul, hastane, Yurt, devlet kurumları, Özel şirketler ve bir çok yüksek yapı ve alışveriş merkezlerinde zorunlu halde kullanılmaktadır. Aksi taktirde yapı kullanıma açılmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir