yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Acil çıkış kapısı standartları

Home  >>  Yangın Kapısı  >>  Acil çıkış kapısı standartları

Acil çıkış kapısı standartları

Acil çıkış kapısı standartlarıAcil çıkış kapısı standartları

Acil çıkış kapısının belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla aksesuarlardan başlamak gerekirse, Panik bar, Yaylı Menteşe ve duman contasının üzerinde bulunması gerekir. Aksi halde bulunmuyorsa yangın kapısının üzerinde yangın yönetmeliğine uygun olmayacak ve kontrol için gelen görevli tarafından onay alamayacaksınız.Yangın Kapısı amacı can ve mal güvenliği en iyi şekilde korumaktır. Bunun için yasalarla yani yönetmeliklerle yapılara belli başlı standartlar oluşturulmuştur. Yangın kapısıda bunlardan bir tanesidir.

Acil çıkış kapısı standartların da bazı kurumların yangın kapısının kanat boşluk ölçüsünü en az 90 cm olması gerektiğini gelen memurlar söylemektedir.

Yangın Kapısı yani acil çıkış kapısı standartları açıklamak gerekirse bu şekildedir. detayı bilgi için firmamızı arayabilir bilgi alabilirsiniz.

2 Comments so far:

  1. Muhammed dedi ki:

    Faydalı bilgi teşekkürler

  2. Yazilim Kurulumu dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir