yangın kapısı, yangın kapıları, yangın kapısı ölçüleri, yangın kapısı imalatı yapan firmalar, yangın kapısı özellikleri, yangın kapısı istanbul, yangın kapısı fiyatları, acil çıkış kapısı, panikbarlı yangın kapısı, Yangın Merdiveni Kapısı, Acil Çıkış Kapısı, Acil Çıkış Kapıları, Yangına Dayanıklı Kapı, Sertifikalı Yangın Kapısı

Acil çıkış kapısı nasıl olmalı

Home  >>  Acil Çıkış Kapısı  >>  Acil çıkış kapısı nasıl olmalı

Acil çıkış kapısı nasıl olmalı

Acil çıkış kapısı nasıl olmalıAcil çıkış kapısı yangın kısaca yangın yönetmeliğine uygun olmalıdır.

Acil çıkış kapısı nasıl olmalı?

Sırasıyla açıklamak gerekirse acil çıkış kapısı üzerinde buluması gereken aksesuarlar panik Bar, Yaylı menteşe, Duman contası yangın kapısının üzerinde kesinlikle olması gerekir. En başta yangın kapısının yangına kaç dakika dayanıklı olduğu hakkında bilgide ve belgede olmalıdır.

Bunların yanında en önemli unsurlardan biride yangın kapının ölçüsüdür. Bu ölçü yangın anında kolay kaçış sağlayabilecek bir ölçü olan kanat genişliği en az 90 cm  boy yüksekliğide 200 cm olarak düşünebilir.

Ayrıca en önemli noktalardan biride yangın kapısı üzerinde yangın kapısı kolu olan panik bardan başka hiç bir kilit sistemi bulunamaz.

Bu şartlara uyan bir yangın kapısı yangın yönetmeliğine uygun olur. Size gelen yangın denetim memuruda sıkıntı oluşturmaz.

 

 

 

4 Comments so far:

 1. Davut Şahin dedi ki:

  yangın kapısı çok öenmli bir şey, artık ilk okuldaki çoçuklara bile bunun eğitimini veriyolar, benim ilk okul zamanında vardığı büyük bir kapıydı.

  • admin dedi ki:

   Yeni nesil bilinçli olması, ilerde yaşabilecek can ve mal kayıplarının en aza inmesi açısından çok önemlidir.

 2. Furkan Uysal dedi ki:

  Acil çıkış kapısı binalar için gerçekten çok önem arz ediyor yazdığınız bilgiler için teşekkür ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir